Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Udział akcji TAURON w indeksach giełdowych

Według stanu na dzień 31 grudnia 2017 r. akcje TAURON wchodziły w skład następujących indeksów giełdowych:

  1. WIG – indeks obejmujący wszystkie spółki notowane na Rynku Głównym GPW, które spełniają bazowe kryteria uczestnictwa w indeksach. Udział TAURON w indeksie WIG: 0,96%.
  2. WIG-Poland – indeks narodowy, w którego skład wchodzą wyłącznie akcje krajowych spółek notowanych na Rynku Głównym GPW, które spełniają bazowe kryteria uczestnictwa w indeksach. Udział TAURON w indeksie WIG-Poland: 1,11%.
  3. WIG20 – indeks obliczany na podstawie wartości portfela akcji 20 największych i najbardziej płynnych spółek z Rynku Głównego GPW. Udział TAURON w indeksie WIG20: 1,46%.
  4. WIG30 – indeks obejmujący 30 największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na Rynku Głównym GPW. Udział TAURON w indeksie WIG30: 1,35%.
  1. WIG-Energia – indeks sektorowy, w którego skład wchodzą spółki uczestniczące w indeksie WIG i jednocześnie zakwalifikowane do sektora energetyki. Udział TAURON w indeksie WIG-Energia: 15,98%.
  2. Respect Index – indeks grupuje w swoim portfelu spółki działające zgodnie z najwyższymi standardami społecznej odpowiedzialności biznesu. Udział TAURON w Respect Index: 2,65%.
  3. MSCI Emerging Markets Europe – indeks obejmujący kluczowe spółki w 15 rozwiniętych krajach w Europie. Udział TAURON w indeksie MSCI Emerging Markets Europe: 0,02%.
  4. MSCI Poland Index – indeks obejmujący ponad 20 kluczowych spółek notowanych na GPW. Udział TAURON w indeksie MSCI Poland Index: 1,26%.

Wyniki wyszukiwania: