Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Zaangażowanie pracowników w rozwój Grupy

Dzięki codziennej pracy oraz zaangażowaniu pracowników Grupa TAURON buduje swoją wartość i umacnia pozycję konkurencyjną.

Mając tego świadomość, do priorytetów Grupy TAURON należy dbałość o ciągły rozwój kadry pracowniczej, a także komunikacja wewnętrzna oraz podnoszenie poziomu satysfakcji pracowników z wykonywanych obowiązków.

Pracownicy są źródłem dobrych pomysłów, ponieważ to oni najlepiej znają organizację od środka i wiedzą, co wymaga poprawy w ich najbliższym otoczeniu. Z tego względu w 2017 r. w Grupie TAURON miało miejsce wiele inicjatyw angażujących pracowników w życie firmy – od konkursów organizowanych w Tauronecie (np. Bezpieczni w pracy) poprzez rozwój wolontariatu pracowniczego (Strefa Wolontariatu, Konkurs PRO Bono, Bożonarodzeniowa Reakcja Łańcuchowa), aż po umożliwienie skupiania się pracowników wokół ich codziennych pasji, czego rezultatem jest m.in. funkcjonowanie Klubu Czytelników w TAURON Obsługa Klienta, Strefy Podróżniczej, Rowerowej i Biegacza w Tauronecie.

Wszystkie te inicjatywy spotkały się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem ze strony pracowników. Ważnym krokiem w kierunku wykorzystywania wiedzy i doświadczeń pracowników było utworzenie Strefy Innowacji, która umożliwia pracownikom zgłaszanie pomysłów optymalizujących ich codzienną pracę. Jest ona swoistą bazą wiedzy, do której mają wgląd wszyscy pracownicy Grupy.

Wyrazem dbania o zaangażowanie pracowników w życie Grupy TAURON jest również organizacja różnego rodzaju pikników oraz wydarzeń integracyjnych, w tym również sportowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się rozegrane w maju 2017 r., w atmosferze pozytywnej rywalizacji i wartości PRO, I Mistrzostwa Pracowników GT w Siatkówce o Puchar Prezesa Grupy TAURON. Zawody zgromadziły ponad 120 zawodników z różnych spółek Grupy, a z trybun kibicowały ich rodziny.

DOBRE PRAKTYKI – Inicjatywy angażujące pracowników w życie firmy

Dla wszystkich miłośników podróży, tych małych i dużych, w Tauronecie uruchomiono specjalną strefę. W ramach witryny pracownicy Grupy mają możliwość dzielenia się swoją pasją z innymi, zdobywania przydatnych informacji dotyczących różnych zakątków świata, wymiany myśli i poglądów, a także wspólnego organizowania wypraw.

Celem konkursu była poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w Grupie TAURON poprzez zidentyfikowanie obszarów wymagających poprawy oraz znalezienie pomysłów na wprowadzenie niezbędnych zmian. Konkurs miał również na celu wspieranie innowacyjności i zaangażowania oraz rozpowszechnianie idei pracy zespołowej wśród pracowników Grupy. Spośród zgłoszonych do Konkursu 80 pomysłów związanych z szeroko pojętą tematyką praktycznego wpływania na stan BHP w Grupie TAURON, Jury wyłoniło pięć najlepszych, które następnie, wraz z autorami prac, sukcesywnie wdrażano.

Celem konkursu było propagowanie idei wolontariatu pracowniczego w Grupie TAURON. Prace zawierające pomysły z zakresu wolontariatu pracowniczego można było zgłaszać indywidualnie bądź zespołowo. Pięć pomysłów o największej liczbie głosów otrzymało granty, po 2 tysiące złotych każdy, na ich realizację.

W Tauronecie działa sekcja poświęcona amatorom jazdy na rowerze. W ramach strefy odbywają się konkursy, podczas których pracownicy wysyłają propozycje najlepszych rowerowych tras. O zwycięstwie decyduje głosowanie pracowników (liczba zebranych polubień). Nagrodami były dotychczas m.in. gadżety przydatne w trakcie rowerowych przejażdżek.

Wyniki wyszukiwania: